22. September

Käesoleval nädalavahetusel jõudis kätte tõeline sügis. Ilm oli jahe, rõske, niiske ja tuuline. Kuna hommikul paistis päike paljutõotavalt ja plaanis oli enne talve veel mitmed tööd ära teha, siis käisime ka täna maal. Üsna pea tabas meid vihm, aga paljud asjad said tehtud.

Tööde nimekiri oli järgmine:

  • Teha kelder korda, et seal oleks võimalik õunu hoida. See sai tehtud, niipalju kui hetkel võimalik. See tähendab, et kõik puusodi, mida sai põletada, sai põletatud. Ülejäänud prügi sai kogutud suurde kotti ja see jääb kevadisi prügitalguid ootama. Kõik klaasist pudelid ja purgid kogusime suurde prügikotti ja tõime linna klaasikonteinerisse. Vastikuks tegi töö see, et pooltes pudelites oli mahl sees, millest nüüdseks oli juba äädikas saanud. Keldrisse ladustasime kolm kasti taliõunu, eks näis kui hästi säilivad.
  • Verandale akendele midagi ette lüüa, et vihm ja lumi enam sisse ei sajaks. Kunagi on veranda akna kaudu majja sisse murtud ja nüüd kattis Raido katkiste klaaside kohad vineeriga. Parem ikka kui mitte midagi.
  • Raido projekt selleks nädalavahetuseks oli kolme kirstu päästmine, mis asuvad kokkukukkunud kõrvalhoones. Loodetavasti on midagi veel võimalik päästa, kuigi vihm ja pehme pinnas on teinud oma töö.
  • Ühes pisikeses ja pimedas toas kiskus Raido järjekordse saina paljaks, lootuses leida kinnilöödud akent. Seda ei siiski tapeedi alla ei olnud. Vist oligi siis kunagi selline pisike ja pime tuba.

Seekord jõudsime tänu vihmale isegi valges koju. Lõpetuseks pilt eelmisest korrast. Kõrvalhoonest on veel nii palju alles. Lootsime sel aastal jõuda terve hoone ära lammutada, aga see, mis pildil näha, jääb ilmselt ikka järgmiseks aastaks.

IMG_8012

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *